Trasa rowerowa Konin – Licheń – Ślesin – Kazimierz Biskupi

ETAPY TRASY ROWEROWEJ

Konin - Licheń - Ślesin - Kazimierz Biskupi

  • Konin

     Ruszamy z dworca PKP. Jedziemy ul. Kolejową i 11listopda do ronda Przy Młynie. Na rondzie skręcamy w prawo i jedziemy do ronda Jana Pawła II i dalej ścieżką rowerową jedziemy wzdłuż Kościoła Świętego Wojciecha. Za cmentarzem skręcamy w prawo nowo powstałą ścieżką rowerową. Jest dość stroma. Dojeżdżamy do drogi, kierujemy się w lewo na osiedle Laskówiec, jadąc ścieżką rowerową. W Woli Podłężnej na rondzie skręcamy w lewo. Od tego miejsca ok 10km jedziemy ulicą do Lichenia. Trasa jest dość ruchliwa ze względu na turystów odwiedzających Bazylikę, rekompensuje to otoczenie lasu. Warto zatrzymać się ok 2km przed centrum Lichenia, na dużym parkingu (znajdującym się z lewej strony trasy) i przejść po wiadukcie do lasu.  

  • Licheń

     W samym Licheniu prócz Bazyliki zwiedzić możemy: Golgotę (zbudowaną z kamienia), stary Kościół oraz odpocząć chwilę nad jeziorem licheńskim. Dalej z Lichenia jedziemy wzdłuż jeziora, przez Niedzwiady i Piotrkowice przez kolejne 10km aż dotrzemy do Ślesina.

  • Ślesin

     Tutaj z warto zobaczyć Bramę Napoleońską oraz jeżeli mamy siły udać się do Wodospadu (dokładamy ok. 5km). Ślesin w sezonie turystycznym tętni życiem. Jest tutaj mnóstwo ciekawych restauracji i lodziarni. Mnogość ośrodków turystycznych rozlokowanych wzdłuż jeziora. W koło lasy i plaży. Można tutaj odpocząć. Ze Ślesina kierujemy się na Konin, jadąc wzdłuż jeziora mikorzyńskiego oraz jeziora pątnowskiego ok 9km. W Pątnowie na rondzie jedziemy prosto ulicą kazimierską ok 6,5km.  

  • Kazimierz Biskupi

     Po dojechaniu do Kazimierza Biskupiego możemy jechać na dwa sposoby, jedna droga prowadzi przez gęsty las, a druga to droga krajowa numer 264. Obydwie możliwości dają nam możliwość odbicia z trasy tak by zwiedzić Klasztor w Bieniszewie. Od Klasztoru zostaje nam jeszcze do przejechania ok. 10km do Konina, chyba że w Woli Łaszczowej skręcimy na Maliniec odwiedzając „Turkusowe Oczko” oraz jezioro „Czarna Woda” w ten sposób do trasy dołożymy jeszcze ok 5-6km. Życzę udanej podróży.