Park Ojców – miasto Konin

Park Ojców w mieście Konin, usytuowany jest na V osiedlu. Piękne miejsce, wcześniej w tym miejscu była pierwsza odkrywka węgla brunatnego w Koninie. W miejscu po wydobyciu czarnego złota powstał staw, a właściwie dwa stawy: duży i mały.

Park Ojców - miasto Konin

W całym parku jest mnóstwo drzew. Ponieważ corocznie ojcowie dosadzają w tym miejscu drzewa. Można tutaj spotkać wiele ciekawych gatunków. Oczywiście nie brakuje drzew, które rosły w tym miejscu jeszcze za czasów funkcjonowania kopalni. Na dużym stawie jest wyspa, która w wyniku naturalne sukcesji porosła drzewami. Jest siedliskiem ptaków, które umilają spacery. Park Ojców w Koninie ma dobrą infrastrukturę spacerową, powstała tutaj ścieżka rowerowa oraz piesza. Jest również nowoczesny plac zabaw oraz duża liczba ławek. W bliskim sąsiedztwie znajduje się Rodzinny Ogród Działkowy "Hutnik". Jest również obiekt sportowy należący do ANS w Koninie oraz Hala Sportowa i Korty Tenisowe. 


Wyświetl większą mapę

W pobliżu Parku Ojców znajdują się przystanki autobusowe:

  • na ulicy sosnowej
  • na ulicy Popiełuszki

Do Parku można również dojechać ścieżkami rowerowymi


Wyświetl większą mapę

W okresie letnim Park Ojców jest miejscem odpoczynku a także zabaw na świeżym powietrzu. W okresie zimowym niewątpliwą atrakcją jest ptactwo wodne: kaczki, gęsi i łabędzie. Ptaki te na trwale wpisały się w krajobraz, często stadami wyczekują na "swoich żywicieli". Właśnie z tego względu ptaki upodobały sobie to miejsce. Rodziny najczęściej z dziećmi dokarmiają ptaki. Warto tu zwrócić uwagę na to co najlepiej przynieść by żyły zdrowo i długo.


Wyświetl większą mapę

W Parku Ojców dostępne są tablice informacyjne. Można z nich dowiedzieć się jakie ptaki można w nim spotkać oraz w jaki sposób je karmić.

Ptaki dokarmiamy tylko zimą!!!
I tak z tablicy można wyczytać, że najlepszym pokarmem będzie
pokrojona marchewka
zboża,
płatki owsiane,
ugotowane ziemniaki (niesolone),
buraki pastewne,
kapusta

W Parku jest również tablica informacyjna jakie ptaki można spotkać w mieście Konin.